PRZED ADOPCJĄ

Czyli przygotowania do wspólnego zamieszkania

Zanim nadejdzie ten cudowny dzień, w którym twój przyjaciel pozna swój nowy dom, dobrze się przygotuj. Niewątpliwie będzie potrzebna kuweta, żwirek,

sucha i mokra karma, miseczki na jedzenie i wodę oraz zabawki. Pamiętaj,

że zawsze możesz zapytać hodowcę o to, co powinieneś zapewnić kociakowi na początek. Ważne jest by zakupiony przez ciebie żwirek i jedzenie były takie,

do jakich maluszek jest przyzwyczajony, dlatego informacje od hodowcy są tak istotne.

 

Następna rzecz, która bardzo ci się przyda to transporter - nie jest to zakup przewidziany tylko na podróż do nowego domu -transporter wykorzystasz np. jadąc

z kociakiem do weterynarza czy na wakacje -dlatego, by uniknąć kolejnych kosztów,

od razu zaopatrz się w model takiej wielkości, by służył kotu kiedy dorośnie. Szczególnie ważne jest to w przypadku dużych ras np. 3 miesięczny kocur Maine Coon jest wielkości dorosłego "dachowca" , kiedy dorośnie, mały transporter będzie bezużyteczny.

 

Kolejny ważny zakup: drapak i cążki do obcinania pazurków.

Jeśli chcesz zachować swoje tapicerowane meble w nienaruszonym stanie,

lepiej się w nie zaopatrz. Kupując drapak również weź pod uwagę wielkość

swojego pupila -to kolejny powód dla którego lepiej odwiedzić hodowlę

przed przywiezieniem kociaka do domu, zwłaszcza jeśli nie miałeś wcześniej okazji widzieć dorosłego przedstawiciela danej rasy.

 

WSKAZÓWKI:

Jeśli wybrany przez Ciebie kot osiąga duże rozmiary, a w Twoim domu nie ma dość miejsca na odpowiednio duży drapak możesz np. kupić tzw. słupek -nie zajmuje dużo miejsca a daje kotu sporą powierzchnię do drapania. Zwróć uwagę na jakość wykonania, stabilność a przede wszystkim średnicę słupka. Dla rasy Maine Coon polecam słupki o średnicy 14cm -18cm, wysokości 120cm i szerokiej podstawie (minimum 55x55cm). Aby taki drapak posłużył jak najdłużej nie wybieraj opcji z obitą materiałem podstawą i upewnij się, że sznur sizalowy oplatający słupek ma co najmniej 10mm grubości.

 

Innym rozwiązaniem może być tuba. Pamiętaj jednak, że jej boczna powierzchnia powinna być pokryta matą sizalową, a jej rozmiary powinny zapewniać kotu wygodę, swobodę ruchów i bezpieczeństwo czyli być stabilne. Zaletą tuby jest możliwość wykorzystania jej góry jako legowiska. Większość tub ma też otwory, pozwalająca na wchodzenie do jej wnętrza. Średnica wnętrza tuby dla rasy Maine Coon powinna wynosić minimum 50cm, otwory okrągłe ok. 30cm, otwory owalne ok. 20x30cm.

 

 

Drapak-tuba model TD-3 firmy RUFI

Zdjęcie pobrane ze strony producenta:

http://drapaki.pl/pl/tuby/107-tuba-duza-trzy-poziomy.html

Drapaki tej firmy odznacza doskonała jakość wykonania, najwyższa jakość materiałów. Dla rasy Maine Coon szczególnie polecamy modele:

D-4 http://drapaki.pl/pl/dla-duzych-kotow/62-d-4.html

i D-10 http://drapaki.pl/pl/dla-duzych-kotow/56-d-10.html

z których, od kilku lat korzystają nasze koty w hodowli.

 

Supek Zoolove firmy Zooplus.pl

 

 

 

 

Wszystkie kocięta

z naszej hodowli rejestrowane są

w CBDZOE

Darmowy licznik odwiedzin