WYBÓR RASY

Wbrew pozorom nie jest to wybór łatwy. Zapewne masz zamiar kierować się wyglądem. Pamiętaj jednak, że te koty są celowo selekcjonowane by posiadać miedzy innymi określone cechy charakteru.

 

Poszukiwania idealnego towarzysza najlepiej rozpocząć od przejrzenia ogłoszeń,

by mieć orientację jakie rasy hodowane są w Polsce. Przy okazji masz możliwość sprawdzić jakie hodowle znajdują się w twojej okolicy. Może się bowiem okazać,

że po kotka wybranej przez ciebie rasy będziesz musiał udać się w długą podróż.

 

Dobrze zapoznaj się z opisem interesujących cię ras. Zwróć uwagę nie tylko na charakter, ale też na to jakiej pielęgnacji będzie wymagać twój pupil np. w przypadku kotów długowłosych konieczne jest systematyczne wyczesywanie sierści.

Dokonując wyboru bierz pod uwagę nie tylko swoje upodobania, ale i dobro kota. Jeśli na przykład nie lubisz by w domu było zbyt ciepło to zapomnij o bezwłosym Sfinksie.

 

Kiedy już ustalisz jaki kotek najbardziej do ciebie pasuje, przyjrzyj się dokładniej hodowlom. Środowisko, w jakim wzrasta kociak ma na niego ogromny wpływ. Osobiście doradzam małe hodowle prowadzone w rodzinnym gronie,

z miłości do kotów, a nie z chęci zarobku. Dlatego, zanim zarezerwujesz/odbierzesz kociaka dobrze by było wprosić się na wizytę i rozeznać w sytuacji.

 

Ważne jest też by upewnić się, że hodowca jest członkiem klubu

działającego pod patronatem WCC (World Cat Congress) lub FFE

lista wszystkich klubów zamieszczona jest w dziale "Hodowle w Polsce")

Przynależność do takiego klubu narzuca na hodowcę obowiązek

spełniania norm, przestrzegania regulaminu i warunków hodowlanych.

 

Jeśli masz możliwość odwiedzin w hodowli przed podjęciem ostatecznej decyzji

-skorzystaj z niej. Warto porozmawiać z hodowcą, on udzieli ci wszelkich informacji, zaczerpniętych nie tylko z książki czy internetu ale przede wszystkim ze zdobytego doświadczenia.

 

 

 

Wszystkie kocięta

z naszej hodowli rejestrowane są

w CBDZOE

Darmowy licznik odwiedzin